Grafiport.com sahibinden satılıktır. Site hakkında daha fazla bilgi edinmek ve teklif vermek için e-posta gönderebilirsiniz.

Anasayfa
Haberler
Profiller
Eserler
Gruplar
İş / Eleman
Fotogaleri
GrafiForum
Logoturka
/grafiport
/grafiport
Sanatçı işlemleri
E-posta adresiniz
Şifreniz
Arama yaparken Türkçe karakterler kullanabilirsiniz. Kelime bazlı arama yapılır.
Geleceğin Gözlüğü
  06 Nisan 2012
   
  Dünyanın en büyük teknoloji firması Google, merakla beklenen “Geleceğin gözlüğü” projesini bir tanıtım videosuyla dünyaya duyurdu.


VATAN DIŞ HABERLER
Geleceğin gözlüğü Sürücüsüz otomobil ile trafikte devrim yaratmaya hazırlanan Google, yeni teknolojik bombasını da dün patlattı. Google+ sosyal iletişim ağında yayınlanan fotoğraf ve videoda bir mikrofon ve kullanıcının sağ gözünün üst kısmından internet bilgilerine erişimini sağlayan şeffaf bir video ekranıyla, sade tasarımlı bir gözlük görülüyor. Gözlüğü geliştiren, şirketin deneysel labaratuvarı Google X gözlük hakkında şu bilgileri verdi:
Google'dan müthiş buluş
video için tıklayın


- Tanıtım videosuna göre gözlüğü taktığınızda size farklı hizmetler ulaştıran 14 simge sunuluyor. Bunlar arasında hava durumu, haritadaki yeriniz ve günlük notlarınız da var.

- Filmde boş bir duvara bakan kullanıcıya gözlük o akşamki randevusunu hatırlatıyor. Sonra kullanıcı camdan dışarı baktığında ekrandan o gün yüzde 10 yağış ihtimali olduğu bilgisi geliyor.

- Bir arkadaştan o gün buluşmak isteyip istemediği mesajı gelince gözlüğün ekrarında uyarı beliriyor. Kullanıcı buna sesli bir mesajla cevap yollarken, ekranda büyük bir mikrofon görüntüsü beliriyor.

- Uygulamalar arasında kullanıcıya küçük oklarla yolunu gösterebilen Google Harita, baktığınız şeyi arkadaşlarınızla paylaşmak üzere fotoğrafını çekebilme ve bir video konferans sistemi de bulunuyor.

- Gözlük aynı zamanda görüntülü telefon olarak da kullanılıyor.

New York Times gazetesi daha önce ilk gözlüğün yıl sonuna kadar piyasaya çıkacağını ve fiyatının da 250 ile 600 dolar arasında olacağını yazmıştı. Fakat uzmanlar tanıtım filminde gösterilen teknolojinin piyasaya çıkabilmesinin daha uzun zaman alabileceğine işaret ediyor.

   
  Kaynak: Video içi
   
  Haberi gönderen: Aynur Şen
   
 
Son eklenen haberler
 
 
Son eklene tasarım haberleri
Facebook'taki kullanıcı kitlesinin çok önemli noktalara ulaşmasıyla beraber, beğeni ve yorumlar için yeni sistemler geliştirilmey
“Çin bizim en büyük ikinci pazarımız. Yılların gidişatı öyle gösteriyor ki, yakında en büyük pazarımız haline gelecek.” Sözleriyl
Microsoft tarafından Blue’nun bir işletim sisteminden çok Windows 8 ve RT platformlarının güncelleştirilmiş ve iyileştirilmiş bir
İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) tarafından yürütülen “İzmir’in Görsel Kimliği” çalışması tamamlandı. Çalışma sonucunda İzmir’in logo
Bu yılın Mart ayında, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Türk lirası için yeni bir para birimi simgesini duyurdu. Yeni para birimi
DESTEKLİYORUZ:
GMK
GTD
TEGV
BBOG
BEDD
UNICEF
GREENPEACE
ICOGRADA
WOLDA
EDAWARDS
PANTONE
TÜRK KIZILAYI
BJK
Myfonts
Fontspring
Creativemarket


Tüm hakları saklıdır. Telif hakkı © 2005 - 2015 Grafiport.com - I S T A N B U L
Web Hosting AYSİMA
Bu sitenin bazı bölümleri (hesaplar, ödemeler), 2048 Bit Kök Sertifikası RapidSSL şifreleme sistemi ile korunmaktadır.
1519