Grafiport.com sahibinden satılıktır. Site hakkında daha fazla bilgi edinmek ve teklif vermek için e-posta gönderebilirsiniz.

Anasayfa
Haberler
Profiller
Eserler
Gruplar
İş / Eleman
Fotogaleri
GrafiForum
Logoturka
/grafiport
/grafiport
Sanatçı işlemleri
E-posta adresiniz
Şifreniz
Arama yaparken Türkçe karakterler kullanabilirsiniz. Kelime bazlı arama yapılır.
İnoturizm logo, maskot, slogan yarışması
  15 Nisan 2011
   
  Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, KOSGEB’in Meslek Kuruluşlarına yönelik destek programı çerçevesinde turizmde yenilikçi hizmet ve ürün sunumuna yönelik hazırlamış olduğu proje kapsamında KOSGEB’ ten % 50 oranında hibe desteği almıştır.

İNOTurizm adı verilen projenin temel amacı farklı, sıra dışı ve özgün turizm hizmetleri ile Fethiye’nin markalaşmasını sağlamaktır. Artık Fethiye’nin sadece deniz-güneş-kum eksenine dayalı bir anlayışla dünyadaki ve ülkemizdeki diğer turizm merkezleri ile rekabet edemeyeceği açıktır. Nitekim Fethiye’de turizm hizmetleri ucuz turiste hitap eden, işletme maliyetlerini bile karşılayamayan bir noktaya gelmiştir. Bu, turizm işletmelerinin hizmet kalitesini düşürdüğü gibi tesislerin kendilerini yenileyememesinin de temel sebebidir.

Oysa kitle iletişim araçlarının özellikle internetin gelişimi ile birlikte artık turistlerin paket tur yerine hobilerine ve ilgilerine yönelik tatil seçeneklerini bizzat kendilerinin oluşturduğu bir döneme girilmiştir. Fethiye pek çok tatil alternatifini içinde barındırması sebebiyle bu tatil anlayışına son derece uygundur. Fethiye’nin bu koşullarını turizm işletmelerinin yeni, farklı sıra dışı hizmet sunumu ile desteklemeleri halinde markalaşma yarışında öne çıkmak mümkün olabilecektir. Bu proje, Fethiye’nin turist nezdindeki “ucuz tatil kenti” algısını “yeni, farklı, özgün bir tatil kenti” olarak değiştirmeyi hedeflemektedir.

Bu çerçevede İNOTurizm Projesi ile Fethiye’deki yenilikçi, sıra dışı, farklı turizm anlayışını ve diğer tatil yörelerinden Fethiye’mizi ayıracak, onun özgün yönlerini sembolize edecek, hedef pazarlardaki “yeni, farklı, özgün Fethiye” algısını güçlendirecek maskot, logo ve slogan yarışması düzenlenecektir.

Proje kapsamında düzenlenecek yarışmada logo ve maskot birlikte tasarlanacak olup bu kategorinin kazananlarından birinciye 1500 TL, İkinciye 750 TL ve üçüncüye ise 250 TL para ödülü verilecektir. Slogan yarışmasının kazananlarından birinci 3-4 günlük mavi tur ve dalış, ikinci jeep safari ve paraşüt ile atlama, üçüncü ise 2 gece konaklama(çift kişi) ve Çalış’ta gün batımında akşam yemeği ile ödüllendirilecektir.

İNOTurizm Projesi kapsamında yapılacak ödüllü logo-maskot ve slogan yarışması; meslek, eğitim fark etmeksizin 7’den 70’e bütün yaş gruplarına hitap edecek olup, yarışmalar 11 Nisan 2011 tarihinde başlayacak ve 11 Mayıs 2011 tarihine kadar devam edecektir. Katılımcılar tarafından gönderilen çalışmalar, Projenin Yürütme Kurulu tarafından yapılacak ön değerlendirmenin ardından Haziran ayında halk oylamasına sunulacaktır ve böylece yarışma sonunda seçilecek slogan, maskot ve logoyu Fethiyeliler belirlemiş olacaktır.

Kalıpların ötesine geçen, sıradanlığı aşan bir bakış açısına sahip, yaratıcı ve yenilikçi düşüncelerini Fethiye’nin yarınlarından esirgemeyecek tüm meraklı ve ilgililerin yarışmaya katılımlarını bekliyoruz. Katılımcılar projeye ilişkin geniş bilgileri, yarışma şartnamelerini ve diğer detayları www.fto.org.tr adresinden temin edebilirler.
   
  Kaynak: Detaylı bilgi FTO sitesinde
   
  Haberi gönderen: Burcu Tepe
   
 
Son eklenen haberler
 
 
Son eklene tasarım haberleri
Facebook'taki kullanıcı kitlesinin çok önemli noktalara ulaşmasıyla beraber, beğeni ve yorumlar için yeni sistemler geliştirilmey
“Çin bizim en büyük ikinci pazarımız. Yılların gidişatı öyle gösteriyor ki, yakında en büyük pazarımız haline gelecek.” Sözleriyl
Microsoft tarafından Blue’nun bir işletim sisteminden çok Windows 8 ve RT platformlarının güncelleştirilmiş ve iyileştirilmiş bir
İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) tarafından yürütülen “İzmir’in Görsel Kimliği” çalışması tamamlandı. Çalışma sonucunda İzmir’in logo
Bu yılın Mart ayında, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Türk lirası için yeni bir para birimi simgesini duyurdu. Yeni para birimi
DESTEKLİYORUZ:
GMK
GTD
TEGV
BBOG
BEDD
UNICEF
GREENPEACE
ICOGRADA
WOLDA
EDAWARDS
PANTONE
TÜRK KIZILAYI
BJK
Myfonts
Fontspring
Creativemarket


Tüm hakları saklıdır. Telif hakkı © 2005 - 2015 Grafiport.com - I S T A N B U L
Web Hosting AYSİMA
Bu sitenin bazı bölümleri (hesaplar, ödemeler), 2048 Bit Kök Sertifikası RapidSSL şifreleme sistemi ile korunmaktadır.
25655