Grafiport.com sahibinden satılıktır. Site hakkında daha fazla bilgi edinmek ve teklif vermek için e-posta gönderebilirsiniz.

Anasayfa
Haberler
Profiller
Eserler
Gruplar
İş / Eleman
Fotogaleri
GrafiForum
Logoturka
/grafiport
/grafiport
Sanatçı işlemleri
E-posta adresiniz
Şifreniz
Arama yaparken Türkçe karakterler kullanabilirsiniz. Kelime bazlı arama yapılır.
İzmir’in Görsel Kimliği Tanıtıldı
  25 Temmuz 2012
   
  İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) tarafından yürütülen “İzmir’in Görsel Kimliği” çalışması tamamlandı. Çalışma sonucunda İzmir’in logosu İzmir’in körfezini, denizini, gökyüzünü ve güneşini simgeleyen nazar boncuğu formunda, sloganı ise “Öncülerin Şehri İzmir” olarak belirlendi. Lansman toplantısında konuşan İzmir Valisi ve İZKA Yönetim Kurulu Başkanı M. Cahit Kıraç, “İzmir, bugün dünya kenti olma yolunda önemli bir adım attı” dedi. İzmir’in görsel kimliği, I Mean It Creative ajansı tarafından hazırlandı.

İZKA tarafından ‘İzmir’in Görsel Kimliği’ çalışmasının tanıtımı İzmir Valisi Cahit Kıraç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İZKA Yönetim Kurulu Üyeleri, meslek odaları, sivil toplum örgütleri ile çok sayıda basın mensubunun katıldığı toplantıda yapıldı. Crowne Plaza Oteli’nde gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan İZKA Genel Sekreteri Dr. Ergüder Can, İzmir’in bir ilki gerçekleştirerek Türkiye’de stratejiye dayalı olarak hazırlanan ilk şehir görsel kimliğinin oluşturulduğunu söyledi. Can, “Hazırlanmış olan bu kampanya hem yurtiçi hem de yurtdışında İzmir’in daha iyi tanıtılması için, İzmir’in daha iyi anlatılması için kullanılacaktır. Amacımız İzmir’e daha fazla turist ve daha fazla yatırımcı çekmektir. İzmir bundan sonraki süreçte daha fazla tanınacaktır” dedi.İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “İzmir’in öncü kimliğine uygun çalışmalar hızla devam ediyor. İzmir’in en büyük eksiği tanıtım ve pazarlamadır. Bu başarılı çalışmanın geliştirilerek devam etmesini, hiç taviz vermeden uygulanmasını temenni ediyorum. Dünyanın en büyük metropollerinden biri olmak isteyen İzmir’e güç verecek olan bütün tanıtım çalışmaları EXPO ile taçlanacaktır, kentteki büyüme arttığı sürece yabancı sermayenin İzmir’e geleceğini düşünüyoruz” dedi.

İzmir Valisi M. Cahit Kıraç da, projenin İzmir’in geleceğine, kentin uluslararası tanınırlığının artmasına büyük katkı sağlayacağını ifade etti. Vali Kıraç, “Bütün çalışmalarda EXPO logosu ve İzmir logosu bir arada olacak. İzmir’in en önemli tanıtım elçileri kentte yaşayanlardır. Şehri en iyi tanıyan ve en iyi sahiplenen de İzmirlidir. Dolayısıyla bu logonun bütün kurum ve kuruluşlar tarafından kullanılmasını diliyoruz. Bir kentin görsel kimliği hazırlandığı ve reklamları yayınlandığı zaman tanıtım sorunu çözülmüş olmuyor. Yılmadan İzmir’in cazibesini turistlerin, yatırımcıların ve yaratıcı kişilerin gözünde artıracak yeni projeler üretmek ve dinamik yapıyı sürekli güncel tutmak zorundayız” diye konuştu.

Vali Kıraç, “İnsanlar gibi şehirler de dürüst olmalı, gerçeği yansıtmalı, tutarlılık göstermeli, dışarıyla kurdukları iletişim bütünlük arz etmeli, tek sesli olmalıdır. Bu tek sesliliği ifade eden tanıtım malzemelerini bugün sizlerle paylaşıyoruz. İzmir’in karakterini en iyi yansıtan görsel kimliği hazırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu görsel kimlikle yeni bir alanda da öncülerin şehri olma özelliğini gösteriyoruz” dedi.

İzmir’in yeni logosunu ve görsel kimliğini oluşturan ‘I Mean It Creative’ Ajans Başkanı Emrah Yücel, İzmir’in yeni kimliğinin geçmiş ve gelecek arasında bir köprü kurma düşüncesiyle hazırlandığını söyledi. Yücel, logo ve sloganın İzmir’in tarih boyunca gizli kalmış cevherlere sahip olan bir kent olma özelliğine vurgu yapılarak oluşturulduğunu kaydetti. “İzmir’in ilklerin kenti olma özelliğinden yola çıkarak ana fikri ” Öncülerin Şehri” olarak hazırladık. Sloganın İngilizcesini “the Frontier City of Turkey” diye belirledik. Bu dışarıdaki insanlara güçlü bir mesaj veriyor. Amacımız İzmir markasının farklı kitlelere göre farklı anlamlarının olması ve öncü şehir derken herkesin o öncülüğü kendisinde araması” dedi.

Açılışta konuşan İzmir Reklamcılar Derneği Başkanı Murat Türkay da, “Yalın bir tasarım. Bu anlamda akılda kalıcı. Önemli olan bunu sahiplenmek ve yaygınlaştırmak”dedi.

Toplantı sonrasında İzmir tanıtım kampanyası görsellerinin afişleri sergisi gezildi ve İzmir logosu maketiyle fotoğraflar çekildi. Davetliler tarafından büyük beğeni toplayan görsel kimlik çalışmaları; İzmir logosu, İzmir turizm tanıtım broşürü, İzmir tanıtım sunumu, İzmir fotoğrafları ve İzmir görsel kimlik rehberi http://onculerinsehriizmir.izka.org.tr bağlantısı üzerinden tüm İzmirlilerin ve İzmir’i tanıtmak isteyen herkesin kullanımına ücretsiz olarak sunuluyor.
   
  Kaynak: İzmir Kalkınma Ajansı
   
  Haberi gönderen: Ferhan Çalışkan
   
 
Son eklenen haberler
 
 
Son eklene tasarım haberleri
Facebook'taki kullanıcı kitlesinin çok önemli noktalara ulaşmasıyla beraber, beğeni ve yorumlar için yeni sistemler geliştirilmey
“Çin bizim en büyük ikinci pazarımız. Yılların gidişatı öyle gösteriyor ki, yakında en büyük pazarımız haline gelecek.” Sözleriyl
Microsoft tarafından Blue’nun bir işletim sisteminden çok Windows 8 ve RT platformlarının güncelleştirilmiş ve iyileştirilmiş bir
İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) tarafından yürütülen “İzmir’in Görsel Kimliği” çalışması tamamlandı. Çalışma sonucunda İzmir’in logo
Bu yılın Mart ayında, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Türk lirası için yeni bir para birimi simgesini duyurdu. Yeni para birimi
DESTEKLİYORUZ:
GMK
GTD
TEGV
BBOG
BEDD
UNICEF
GREENPEACE
ICOGRADA
WOLDA
EDAWARDS
PANTONE
TÜRK KIZILAYI
BJK
Myfonts
Fontspring
Creativemarket


Tüm hakları saklıdır. Telif hakkı © 2005 - 2015 Grafiport.com - I S T A N B U L
Web Hosting AYSİMA
Bu sitenin bazı bölümleri (hesaplar, ödemeler), 2048 Bit Kök Sertifikası RapidSSL şifreleme sistemi ile korunmaktadır.
38976